Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Kliknij tutaj, aby kupić mistyczny topaz

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz ma purpurowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna okazuje się także mnogość barw, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do konkretnego stroju.