Czy kolczyki wiszące pasują do każdej kreacji?

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki wiszące

Jednym z najpopularniejszych elementów biżuterii są kolczyki. Noszą je nie tylko panie – wzrastającym od lat popytem cieszą się także pośród panów, szczególnie tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie można jakkolwiek zaprzeczać, że zdecydowana większość wzorów tworzona jest z myślą o paniach. Niezwykle dobrze wyglądają zwłaszcza kolczyki wiszące. Są one bardziej wyraziste, a w rezultacie w większym stopniu mają wpływ na to, jak inni odbierają naszą kreację. To właśnie dlatego są niezwykle popularne wśród pań w szeroki spektrum wieku i noszących się w wielorakich stylach. Ogromna różnorodność kolczyków wiszących pomaga dobrać je do praktycznie każdej sukienki. Jak jednak wybrać wiszące kolczyki najlepiej pasujące do danej okazji? Na jakie ich aspekty powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – mają wpływ na postrzeganie twarzy

Przy wyborze wiszących kolczyków trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na ich długość oraz design – to właśnie te atrybuty najbardziej rzutują na to, jak wizualnie będzie postrzegana nasza twarz. Długie kolczyki wiszące (u jubilerów dostaniemy takie o długości nawet 6-7 cm) wydłużają twarz, z kolei te krótsze sprawiają, iż zdaje się być ona bardziej krągła. Kształt kolczyków posiada tu też ogromne znacznie. Podłużne przyczyniają się do wyszczuplenia owalu, natomiast te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sklepach kupimy także kolczyki neutralne, które nie wpływają przesadnie na odbiór kształtu naszego oblicza – w tym miejscu naturalnie winniśmy napomknąć m.in. o kolczykach łezkach.

Wiszące kolczyki – do jakich kreacji je nosić?

Szukając wiszących kolczyków dobrze dopasowanych do konkretnego ubioru należy pamiętać, iż są one nader wyraźnym dodatkiem. W sąsiedztwie innej odznaczającej się biżuterii mogą więc wywołać odczucie przesady. Stąd zaleca się unikać zakładania ich do grubych bransoletek, naszyjników czy zegarków. Wiszące kolczyki będą za to prezentowały się znakomicie, jeśli w kreacji zostaną najmocniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż będą współgrały z stylizacją włosów, sukienką oraz butami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]