Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Kup biżuterię z turkusem

Turkus to jeden z najrzadszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, że często sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem ekskluzywności. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, wisiorki oraz klipsy, które idealnie komponują się z wieczorowymi strojami. Na kolor tego kamienia w największym stopniu wpływa miejsce jego pochodzenia – na przykład minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego tańsze odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe walory wizualne. W opinii niektórych jest bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o zarysowania. Należy również zdejmować ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]