Biżuteria z topazami zawsze w modzie

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych minerałów, zaś jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać rozmaite odcienie – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z tym metalem. Warto przy tym dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki i naszyjniki, jednak jubilerzy wytwarzają również innego rodzaju produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to często koszt około 1000 złotych, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy nawet sześciokrotnie niższą kwotę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać wersje najbardziej trafiające w nasze upodobania należy więc udać się do paru sklepów – zaś to kosztuje sporo wysiłku. By takich problemów uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a poza tym wchodząc do internetu mamy szansę również znaleźć kolczyki i wisiorki w atrakcyjnych cenach.