Dowiedz się więcej o stacji czołowej
Stacja czołowa to system, który służy do rozgałęzienia sygnału tzw. kablówki. To centralny punkt, który skupia różne sprzęty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe moduły budują razem dobrze funkcjonującą całość. Dowiedz się, z jakich części składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest montowana.
Stacja czołowa – poprawna transmisja sygnału telewizyjnego
Stacja czołowa stosowana jest w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w apartamentowcach, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych elementów tworzących stację czołową jest profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnych aplikacji. Do szafki wchodzą różne moduły – takie jak DTV AV2 oraz DTV DM2/4.
Stacja czołowa – przetwarzanie sygnałów różnego pochodzenia
Odrębne komponenty przeznaczone są do przetwarzania różnych rodzajów sygnałów, np. DVB-S/S2 i MPEG2. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują zakłócenia w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa generuje duże wydatki. Gros modułów składających się na stację czołową wyposażona jest też w oddzielne wejścia USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Sprawny system antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych części.
Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]