Sklep z łożyskami liniowymi

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe to integralne elementy technologii przemieszczeń liniowych. To dzięki nim dokonuje się ruch liniowy pomiędzy prowadnicą, a wałkiem. Dzięki bardzo dużej precyzji prowadzenia, małych rozmiarach zabudowy, a jednocześnie znakomitej nośności i wytrzymałości, łożyska liniowe zaliczają się do czołówki rozwiązań współczesnej mechaniki i automatyki

Rodzaje łożysk liniowych

Łożyska liniowe mogą występować z metalowym kołnierzem, a także bez niego.

Typ łożysk liniowych z kołnierzem

Łożyska liniowe z kołnierzem to dwa zasadnicze typy: łożyska z kołnierzem zamkniętym oraz otwartym. Są one niezbędne w momencie, gdy zachodzi konieczność zainstalowania łożyska w elemencie ruchomym maszyny, co przyczynia się do zmniejszenia wymiarów i znacząco wpływa na sztywność całego prowadzenia liniowego.
Kategoria łożysk liniowych bez kołnierza to min. łożyska liniowe otwarte, regulowane, zamknięte oraz zamknięte z metalowymi zawracaczami.

Łożyska liniowe w obudowachCo powinieneś wiedzieć o łożyskach liniowych w obudowach?

Dla łożysk w obudowach podkategoriami są typy obudowy i są to min. obudowy krótkie, otwarte i otwarte przedłużane. Łożyska tego typu są doskonałymi elementami konstrukcyjnymi modułów liniowych czy stołów linowych dzięki możliwości bezpośredniego montażu bez obowiązku stosowania opraw łożysk liniowych.