Koncentryczny kabel RG11

Jeśli poszukujesz kabla RG11, powinieneś odwiedzić ten adres

Instalacje telewizyjne, jak wiemy, potrzebują oczywiście użycia odpowiednich przewodów. Najważniejszymi ich częściami są przewody światłowodowe, ale tylko z ich wykorzystaniem wykonanie sprawnej instalacji nie byłoby osiągalne. Do przesyłu sygnałów o małej częstotliwości stosowane są bowiem kable koncentryczne, z których wymienić powinniśmy na przykład kable RG6, RG11 oraz mnóstwo innych. Kable RG11 i inne rodzaje wymagają również odpowiednich połączeń – będą to na przykład TNC, N, czy SMA. Jak więc złożony jest kabel RG11 oraz pozostałe? W jakich sytuacjach zazwyczaj są stosowane? Jakie muszą mieć cechy?

Elementy kabla RG11

Główne części kabla RG11 to rdzenie – zazwyczaj wyprodukowane są z miedzi, lecz poszczególne kable posiadają rdzeń ze stali lub aluminium. Przewód ukryty jest pod izolacją wewnętrzną, która wykonana jest z tworzywa syntetycznego, a jej rozmiar rzutuje na impedancję konkretnego kabla. Kolejnym materiałem przewodzącym jest ekran, który wykonany jest najczęściej z miedzi, mniej często zaś z glinu. Elementami chroniącymi kabel RG11 przed wodą, kurzem czy uszkodzeniem mechanicznym jest natomiast izolacja zewnętrzna – zrobiona ze starannie dobranych tworzyw syntetycznych.

Które cechy powinien wykazywać kabel RG11?

Najważniejszy wyróżnik kabla RG11 to cechująca go impedancja – powinna wynosić 75 omów. Inne przewody koncentryczne posiadają impedancję równą 50 omów – między innymi te z oznaczeniem RG214. Przy doborze kabla RG11 powinniśmy zwrócić uwagę na powierzchnię izolacyjną, która musi być wystarczająco gruba (w przypadku modeli wystawianych na uszkodzenia jest to nawet 10 mm) i wyprodukowana z wodoodpornego surowca – na przykład polichlorku winylu (tylko wówczas zagwarantuje bezpieczeństwo wewnętrznym częściom). Czytelność transmitowanych danych zależy zaś od tłumienności ekranu – ta powinna równać się przynajmniej 20 db.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]