Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

Relaks na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży popularna w Polsce od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większe emocje niż pływanie, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również świetna opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.