Tenis dla dzieci Kraków

Złóż wizytę w szkole tenisa dla dzieci Kraków - tu uzyskasz fachową pomoc specjalistów.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Warto zastanowić się nad ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są także informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]