Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Co powinno się wiedzieć o biurze rachunkowym Katowice?

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, zaś ich właściciele często nie umieją odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu z nas – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy profesjonalistom ds. księgowości, zyskamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty usług w wielu przypadkach zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]