Pomoc w dużym zadłużeniu – kredyty konsolidacyjne bez BIK

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, pożyczając za wysokie sumy lub zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie jesteśmy jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań stworzonych z myślą o osobach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jak działa kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie bieżące długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić kilka odrębnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalną niż osobna spłata poprzednich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale należy mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe konsolidują niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są szeroko dostępne. Może to dla klientów może oznaczać to spore trudności, związane z odnalezieniem najkorzystniejszego wariantu. By ich uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego znajdzie on oferty podmiotów, które udzielą finansowania osobom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.