Mass collect i korzyści jakie przynosi

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o mass collect, uzyskasz na flobo.io.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie dość proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty albo standardowy przelew). Korzystanie z mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem ewentualnych błędów, jakie mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla firm obsługujących poniżej stu faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (mają ją między innymi BNP Paribas i PM Bank) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]