Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w błyskawicznie przekształcającym się świecie, klienci chcą wymieniać obcą walutę bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor internetowy – zawsze najświeższy kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Drugim i bardzo znaczącym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą też kilka pomocnych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez klienta dniu czy też takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy podany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców oraz studentów zagranicznych

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort oraz ogromną swobodę w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi. Wykorzystują je również osoby uczące się lub pracujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie. Jednak zanim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.